הספד להדפסה היכול לשמש אתכם בהלוויה, אזכרה או טקס זיכרון – לזכרם של חבר, חברה, אמא, אבא, סבא, סבתא, בן זוג ועוד

* הטקסט נכתב בלשון נקבה אך ניתן לשנותו כך שיתאים לשני המינים. ניתן לבצע בו שינויים, להוסיף או להוריד טקסט, זאת בהתאם לרמת הקרבה והמעמד בו אתם אמורים לשאת את הדברים. זכרו, תמיד כדאי ומומלץ להוסיף להספד פן אישי, זה יכול להתבטא בציטוט מוכר של הנפטר, סיפור קצר ועוד.

אבא,
גם אם ממש אנסה למצוא, לא חושבת שאמצא מילים שיוכלו לתאר את העצב והכאב המציפים אותי בעומדי כאן היום.
הרגע בו היוודע לי דבר מותך, היה הרגע בו חיי התהפכו, התהפכו וידעתי – לא ישובו להיות אותו הדבר לעולם.
איך נפרדים מאיש שהיה כל עולמך? חבר, מורה, מנהיג, איש משפחה למופת, בעל לתפארת ובעיקר אבא דואג ואוהב שאין שני לו ולעולם לא יהיה לו תחליף.
כל השנים והרגעים שבילינו יחד, השמחים וגם העצובים כאחד, חולפים היום אל מול עיניי הדומעות והפחד ממלא את גופי. פחד מחיים בלעדייך, ללא מילה טובה, טיפ קטן של חכמה, אינספור רגעי צחוק, ימים רבים כלילות אותם בילינו יחד – פתאום נראים כזכרון עמום ורחוק. אך דבר אחד לא ישתנה ולא ישכח, והוא הקשר המיוחד ששרר בינינו והחותם העצום שהטבעת באישיותי ובחיי.
מקווה שטוב לך במקום אליו הלכת, שקט, רגוע ונטול דאגות. מקווה שתמשיך להתבונן בנן מלמעלה, ובדרכך שלך תמשיך אותנו לנצח ללוות. מקווה שעם הזמן אלמד לקבל בהבנה כלשהי את האסון שפקד אותנו, אלמד לסלוח, להפנים. אלמד שוב לחייך, ללכת, לאכול, לנשום, אלמד לעשות את כל אותם דברים שכעת נראים בלתי אפשריים.
מקווה שאלמד שוב לאהוב את החיים, כי כעת הם נראים לי כבחתי ניתנים לאהבה, מותך שאב ממני כל טיפת רגש אחרונה שהייתה בי, את כל מה שהיה בי לתת לך נתתי,  וכעת כשהלכת נדמה שאין כבר מה לומר, מה לתת, מה לאהוב. הרי איך אפשר לאהוב עולם שמספק לך כל כך הרבה רגעי אושר ויחד עם זאת מפתיע אותך עם הרגעים הכי קשים וכואבים, רגעים שנדמים כמבחן הישרדות אחד ארוך, שלא ברור אם אתה הולך לנצח בו, להפסיד, אם תצליח בסופו של דבר לשרוד.
מקווה שאתה סולח לי על כל הכעס והמרמור שמציפים אותי, אבל אני בטוחה שאתה גם בטח מבין שבמצב שכזה קשה למצוא סיבה לשמוח, להתעורר בבוקר, לחייך או להמשיך. אוהבת אותך הכי בעולם, ומקווה שעם הזמן אגלה שלעוול הזה שנגרם לנו הייתה היום, הייתה סיבה מוצדקת. איזה הסבר מוזר שישפוך אור על כל הצער שנגרם לנו, על כל ההתמודדות הקשה שעומדת בפנינו ועל כך שאתה – כל כך רחוק מאיתנו.

איך כותבים הספד? לכתבה לחצו כאן

לאיתור כותבי הספדים ונאומים – לחצו כאן!

כתבות נוספות

 

20 תגובות

  1. לא אומר הגיב:

    עצוב

דעתך חשובה - הגב לכתבה