לאחר 14 שנות שלטון בוונצואלה מת ממחלת הסרטן הוגו צ'אבס, המנהיג הסוציאליסטי, בגיל 58

נשיא ונצואלה משנת 1991 ועד היום, הוגו צ'אבס, מת הלילה (רביעי) ממחלת הסרטן. על דבר מותו בישר לעולם סגנו, ניקולאס מדורו. צ'אבס היה במצב קריטי מאז עבר את הניתוח האחרון שלו לפני כשלושה חודשים ואושפז בשל זיהום בדרכי הנשימה. מאות בני אדם התאספו מחוץ לבית החולים בקראקס, שם היה מאושפז צ'אבס, והתפללו לשלומו.

צילום מסך: youtube ABC

צ'אבס, המנהיג הסוציאליסטי נבחר החודש לכהונתו השלישית אך לא הגיע לטקס ההשבעה בשל מחלתו. סגנו, מדורו מונה ליורש שלו בחודש דצמבר 2012.

צ'אבס הבטיח לשם קץ לשנים של שחיתויות פולטיניות בשלטון, זאת על ידי אימוץ של מודל סוציאליסטי קיצוני, אשר היה מבוסס על זה שהנהיג פידל קסטרו בקובה. מתחילת דרכו הוא התבלט כמנהיג בלתי יוצא דופן, בוטה וצבעוני. הוא תקף בעבר את הנשיא ג'ורג' בוש וכינה אותו בין היתר "שטן" וגם "אלכוהוליסט שמתהלך כמו ג'ון ויין".

הוא אמר בעבר כי אם אלוהים ייתן לו חיים וכוח הוא יעמוד בראשות הממשלה עד לשנת 2050, אז אמור היה להיות בן 95.

צ'אבס ניהל קשרים קרובים עם איראו והתבטא פעמים רבות נגד ישראל. בינואר 2009 אף הכריז על ניתוק היחסים עם ישראל מכיוון שלטענתו ישראל מנסה להשמיד את הפלסטינים ומבצעים בהם רצח עם.

כתבות נוספות

 
global $options; foreach ($options as $value) { if (get_settings( $value['id'] ) === FALSE) { $$value['id'] = $value['std']; } else { $$value['id'] = get_settings( $value['id'] ); } } ?>

0 תגובות

אתה יכול להיות הראשון להגיב לכתבה.

דעתך חשובה - הגב לכתבה