יוג'ין פולי, האיש שהמציא את שלט הטלוויזיה הראשון בשנת 1955, מת מנסיבות טבעיות בבית חולים בשיקגו בגיל 96

יוג'ין פולי, ממציא השלט הרחוק, מת ביום ראשון בגיל 96 בבית חולים בשיקגו. פולי הוא שאחראי להמצאתו של השלט הרחוק הראשון בשנת 1955- הפלאש-מאטיק, אשר שווק בתחילת דרכו עם Zenith  ונחשב למוצר מפואר ומפנק. בהמשך הפך השלט למוצר מוכר והכרחי בכל בית (או לפחות בכל בית בו לא רוצים לקום מהספה בכדי להעביר ערוץ בטלוויזיה או להנמיך אותה).

השלט הראשון היה בעצם מכשיר דמוי אקדח, אותו היה המשתמש מכוון אל הטלוויזיה בכדי להשתיק אותה. אנשים חששו תחילה משימוש באקדח הגדול והאדום, אך הפרסומות הבטיחו כי הוא "לא מזיק לאדם והדגישו כי "תוכלו להנמיך פרסומות מעצבנות". השלט היה יורה קרן אור לכיוון כפתורי הטלוויזיה וכך היה ניתן להנמיך את הטלוויזיה, לכבות אותה או להדליק.

פולי שמר בביתו את השלט הראשון המקורי והיה גאה בו במיוחד, קרוביו מספרים כי נהג להראות אותו לכל מי שביקר אותו. בשנת 1997 זכה בכבוד מיוחד לאחר שזכה פולי בפרס האמי (פרס האקדמיה לטלוויזיה) על המצאת השלט המפורסם.

כתבות נוספות

 
global $options; foreach ($options as $value) { if (get_settings( $value['id'] ) === FALSE) { $$value['id'] = $value['std']; } else { $$value['id'] = get_settings( $value['id'] ); } } ?>

0 תגובות

אתה יכול להיות הראשון להגיב לכתבה.

דעתך חשובה - הגב לכתבה