ג'ון לורד, הקלידן האגדי של להקת דיפ פרפל ומי שהיה גם אחד ממייסדי הלהקה – מת ממחלת הסרטן בגיל 71

ג'ון לורד, קלידן להקת דיפ פרפל, מת אתמול (שני) בגיל 71. לורד הודיע לפני כשנה כי הוא חולה בסרטן הלבלב, מחלה ממנה מת אמש. בחודש מרץ האחרון אף ביקר בישראל בכדי להתייעץ עם מומחים. אתמול הוא מת בבית החולים בלונדון, כשהוא מוקף בבני משפחתו.

ג'ון לורד. צילום: עטיפת דיסק

לורד, אשר נולד באנגליה בשנת 1941, היה חבר בלהקת דיפ פרפל מאז הקמתה בשנת 1968 ועד לשנת 2002. את הלהקה ייסד לורד ביחד עם סולן הלהקה רוד אוונס, הגיטריסט ריצ'י בלקמור, הבסיסט ניק סימפר ואיאן פייס המתופף.

בהמשך עזבו את הלהקה אוונס וסמיפר ובמקומם הצטרפו איאן גילן כסולן והבסיסט רוג'ר גלובר. עם הצטרפותם של השניים הפכה הלהקה לאחת הלהקות המצליחות והמוערכות בעולם.

לורד היה ידוע כמי שאוהב לשלב בין מוזיקה קלאסית לרוק ובשנת 1969 אף העלה באלברט הול בלונדון את היצירה "Concerto For Group And Orchestra", ביחד עם חברי הלהקה ונגני התזמורת הפילהרמונית המלכותית.

לורד גם לקח חלק בכתיבת אחד הלהיטים הגדולים של דיפ פרפל – "Smoke on the Water".

בין השנים 1978 לשנת 1984, הפסיק לורד את עבודתו עם דיפ פרפל והקדיש את זמנו ללהקה "Whitesnake". בשנת 1984 חבר שוב לורד ללהקת דיפ פרפל.

האזינו וצפו בקליפ לשיר Child In Time, בו מראה לורד בדיוק מדוע הוא נחשב לקלידן אגדי

כתבות נוספות

 
global $options; foreach ($options as $value) { if (get_settings( $value['id'] ) === FALSE) { $$value['id'] = $value['std']; } else { $$value['id'] = get_settings( $value['id'] ); } } ?>

0 תגובות

אתה יכול להיות הראשון להגיב לכתבה.

דעתך חשובה - הגב לכתבה