כיצד עורכים טקס סיאנס? האם כדאי לערוך אותו? מה יכול לקרות כאשר סיאנס משתבש? ועוד

תמונה המתארת הטקס בכתבה מיוחדת על שימוש בכוחות על טבעיים הסכנות והיתרונות

סיאנס בעברית הוא "העלאה באוב", זהו בעצם טקס המשמש ליצירת קשר עם נשמתם של אנשים מתים, מתוך מטרה לקבל מהם מסר כלשהו, הכוונה, סגירת מעגל או כל קשר אחר. לעיתים מתבצע הטקס בכדי ליצור קשר עם רוחות, שלא בהכרח מתוך מטרה ליצור קשר עם נשמתו של אדם מת אותו הכירו משתתפי הטקס.

האם כדאי לערוך סיאנס?
ישנם המאמינים כי בעת כיום טקס סיאנס אנו מפריעים את מנוחתן של הרוחות והנשמות ובכך בעצם מכניסים אל תוך הבית בו נערך הסיאנס אנרגיות שליליות, רוחות כוסות ורוע. מצד שני, ישנם המאמינים כי הטקס הוא דרך לתקשר עם אנשים בכלל ועם היקרים לנו בפרט ואין בכך כל רע במידה ומנהלים את הטקס כפי שצריך וראוי מתוך כבוד לאותן רוחות. ישנן תיאוריות הטוענות כי רוחות איתן יתקשרו החיים ימצאו עצמן תקועות לנצח במקום בו נערך התקשור. בתורה כתוב "לא תדרוש את המתים" דבר המעיד על כך שעל פי היהדות מדובר בטקס שאין לערוך אותו בכדי לא להפריע את מנוח המתים.

כיצד עורכים סיאנס?

לצורך עריכת הטקס עליכם להצטייד בלוח שעליו כתובות כל אותיות הא-ב, מספרים (מ-1 עד 10), כוס הפוכה, נרות וחדר חשוך. לצורך ביצוע הסיאנס רצוי שישהו בחדר כשלושה אנשים ואף יותר.

לאחר שהתיישבתם וברצונכם להתחיל בטקס, עליכם לבחור את האדם שברצונכם להעלות (סבא, אבא, חבר וכו).

לצורך ביצוע הטקס ללא תקלות כדאי שאת הטקס ינהל אדם המתמחה בעריכת סיאנס (מדיום), אותו אדם מזמין את נשמתו של האדם המת להצטרף אל היושבים בחדר ושואלת אותו שאלות שונות. רוחו של האדם משיבה למדיום את תשובתייה באמצעות הזזת הכוס ההפוכה על גבי הלוח, כשהיא חולפת על אותיות המציינות את תשובתה (לדוגמה: התשובה כן תגרום לכוס לעבור ראשית על האות "כ" ולאחר מכן על האות "ן" ולאחר מכן תיעצר או תחזור לאזור "הבית", נקודת ההתחלה של הטקס על הלוח).

האם כל אדם יכול לערוך את הטקס?
התשובה היא כן, אך הדבר מאוד לא מומלץ. כל קבוצת אנשים המתיישבת לעשות את הטקס יכולה לזמן רוחות שונות אל החדר, אך יחד עם זאת, מכיוון שמדובר בטקס לא פשוט ומורכב עדיף שאך ורק איש מקצוע יערוך את הטקס, זאת בכדי למנוע מצב של סיאנס שיוצא משליטה, פגיעה בכבוד הרוחות והנשמות ונעילה נכונה של הטקס בסופו של הערב.
עריכת סיאנס מאוד לא מומלצת לילדים ובני נוער שחזקים נפשית בכדי להתמודד עם קבלת תשובות ואותות מהעולם הבא.

מה יכול לקרות אם הטקס לא נערך כפי שצריך?

כאשר הטקס לא מנוהל על ידי איש מקצוע, יכול להיווצר מצב בו יתאספו רוחות שלא קשורות אל היושבים בטקס, יתקעו במקום לאחר סיום הטקס או יחליטו לנסות להפחיד ולפגוע במשתתפי הטקס.

דבר נוסף שעלול לקרות הוא שהמדים או מישהו אחר מהמשתתפים יחוש ברע.

כתבות נוספות

 

32 תגובות

 1. אמבר הגיב:

  אם אני רוצה לעלות רוח של אדם קרוב, אני יכולה לעשות זאת לבד? או לחפש איש מקצוע? והיכן מחפשים איש מקצוע? אם אני עושה סיאנס לבד אני יכולה לזמן רוח מסוימת או שרק רוח אקראית תבוא?

 2. ענבל הגיב:

  אם עושים את הטקס עם איש מקצוע זה עדיין לא מומלץ?

 3. דנה הגיב:

  סיאנס זה טקס עם השלכות מאוד מסוכנות ולא מומלץ לעשות מבלי לערוך מחקר מעמיק.
  רוח רפאים היא ישות שהנשמה לא מצליחה לעבור הלאה בעקבות טראומה או מטען רגשי כבד ובגלל זה היא "תקועה" בין מימדים.
  מרבית הרוחות במצב כזה לא יודעות שהן מתות, יש להם נטייה להיות מבולבלים, מפוחדים, טעונים ואפילו אלימים ועל כן לזמן רוח לסיאנס יכול להיות מאוד מסוכן.
  סיאנס זה כמו פורטל (כמו מראות) מאין קו טלפון שאין לדעת מי ייענה בצד השני. זאת יכולה להיות רוח של רוצח, אנס, אדם שהתאבד, ילדה מבוהלת, איש זקן, אין לדעת.
  ישנם לא מעט מקרים שאחרי הטקס הרוח לא יודעת או מפחדת להמשיך הלאה ועלולה ללוות את האנשים גם ימים אחרי כן.

דעתך חשובה - הגב לכתבה