גבריאל בלחסן, חבר להקת "אלג'יר" ומוזיקאי מוערך, הלך לעולמו היום (שני). נסיבות מותו אינן ברורות

המוזיקאי גבריאל בלחסן הלך לעולמו היום בגיל 37, נסיבות מותו עדיין לא ברורות. בלסן סבל במשך שנים ממחלת נפש (מאניה דיפרסיה) שהשפיעה רבות על חייו וגרמה לו להתאשפז במוסדות שונים וגם ליטול כדורים פסיכיאטרים. מחלת הנפש שלו תועדה בסרא "גם כשעיניי פקוחות" שזכה בפרס בפסטיבל "דוק-אביב". הסרט יצא בשנת 2010 ובו נחשף מסע בן כמה שנים בו תועד על ידי אחרים ותיעד את עצמו, במטרה להראות למעריציו את האדם שמאחורי השירים שלו.
בלחסן, שנולד וגדל במושב תלמי אליהו שבנגב, הפך עם השנים לאחד האמנים הבולטים בסצנת המוזיקה הישראלית. הוא היה חבר בלהקת "אלג'יר" והתפרסם עם שיר הסולו המפורסם שלו "בתוך הצינורות". במקביל לעבודתו עם הלהקה הוציא אלבומי סולו שעסקו כולם במחלתו ובחייו. בספטמבר 2011 יצא אלבום הסולו החמישי שלו. שירו האחרון היה "אחי", אותו הוציא בשיתוף עם אחיו ידידיה.

האזינו ל"בתוך הצינורות"

עד לחודש ספטמבר 2012 הוא התגורר במשך שנתיים וחצי בביתה של צופית גרנט, שנסתה לסייע לו להתמודד עם מחלתו. לאחר שעזב את ביתה עבר להתגורר עם הוריו.

צפו בגבריאל בלחסן בראיון עם טל גורדון משנת 2005

כתבות נוספות

 
global $options; foreach ($options as $value) { if (get_settings( $value['id'] ) === FALSE) { $$value['id'] = $value['std']; } else { $$value['id'] = get_settings( $value['id'] ); } } ?>

0 תגובות

אתה יכול להיות הראשון להגיב לכתבה.

דעתך חשובה - הגב לכתבה