משפחה דרוזית אבדה את בנה במהלך שירות מילואים. כעת היא טוענת שנשמת בנה התגלגלה לגופו של ילד בן 7

משפחה דרוזית, תושבת הכפר ראמה, אבדה את בנה במהלך שירות מילואים. כעת היא טוענת שנשמת בנה התגלגלה לגופו של ילד בן 7 ומבקשת שעדותו של הילד תתקבל בבית המשפט ובכך יצליחו להשיג לבנם המנוח מעמד של חלל צה"ל

בני משפחתו של מרואן קאסם, תושב הכפר הדרוזי ראמה, שנהרג במהלך שירות מילואים בנסיבות שנויות במחלוקת ולא ברורות, הגישו לבית המשפט עתירה מפתיעה. בני המשפחה בטוחים כי ביום בו נהרג בנם (לפני 7 שנים),התגלגלה נשמתו לגופו הקטן של תינוק קטן מעוספיה. כתבי ידיעות אחרונות, טובה צימוקי וליאור אל-חי, פרסמו לראשונה את הידיעה הבוקר, בה נכתב גם כי בני המשפחה מבקשים מבית המשפט להתיר ל"בנם", השוהה בגופו של בן ה-7, להעיד בבית המשפט על נסיבות מותו. כל זאת במטרה להוכיח כי אכן לבנם מגיע מעמד של חלל צה"ל.

מרואן קאסם הגיע, ב-24 באוגוסט 2004, אל שערו של בסיס צה"ל שבצפון בצומת עמיעד, כשהוא לבוש במדי מילואים. החל משלב זה קיימות גרסאות סותרות לסיפור המתאר את נסיבות האירוע בו מצא את מותו. בני משפחתו של קאסם טוענים כי הוא הגיע למקום בכדי לפגוש את מפקדו לשעבר, אך הכניסה לא הותרה לו על ידי השומרים והתפתחה תגרה גדולה, במהלכה נורה קאסם. לעומת זאת החיילים ששהו במקום טוענים כי קאסם הגיע חמוש בגרזן, הם מהר מאוד הבינו כי הוא מחבל ולכן ירו בו במקום.  ממש באותה השעה שקאסם נורה הגיע לאוויר העולם בעוספיה ע', שכיום כאמור בן 7.

בני משפחתו של ע' מספרים כי כבר מגיל שנתיים החל לספר להם ע' פרטים שונים ומפתיעים על חייו הקודמים. ביום החל לדבר גם דרש שיקראו לו מרואן. כאשר טייל  ע' באזור כפר ראמה, טען נחרצות ששם נמצא ביתו. מי שיצרה את המפגש בין שתי המשפחות הייתה קרובת משפחה של שכניו של הילד, ששמע האת פרטי הסיפור  המוזר ובמקהר גם הכירה את אמו של מרואן.

שתי המשפחות טוענות  כי החל  מהרגע הראשון לפגישה זיהה הילד את כל בני משפחתו של מרואן וגם ידע פרטים רבים עליהם. מאז אותה פגישה נשארו שתי המשפחות בקשר קרוב, ומשפחת קאסם רואה בע' את מרואן בנם המת.

כאשר נשאל הילד ע' על שקרה בלילה בו נהרג, סיפר כי הוא לא זוכר פרטים רבים מהאירוע אך כן זכר ויכוח מילולי בינו לבין החיילים, שצעקו לו "מחבל" ולבסוף ירו בו.

משפחת מרואן מבקשת להעניק לבנה מעמד של חלל צה"ל ולכן הגישה עתירה לבית המשפט. כעת נותר לחכות ולראות האם בית המשפט יקבל את העתירה הלא שגרתית ייתן תוקף משפטי לאמונה בגלגול נשמות ויקבל את עדותו של ע' בן ה-7.

לכתבות נוספות בנושא רוחניות והחיים שלאחר המוות – לחצו כאן

כתבות נוספות

 

0 תגובות

אתה יכול להיות הראשון להגיב לכתבה.

דעתך חשובה - הגב לכתבה