צפו בסרטון המתעד את רגע ההכרזה על מותו של ג'ימי הנדריקס, ברשת ABC, בשנת 1970

ג'יימס מרשל הנדריקס, הדיוע בשמו ג'ימי הנדריקס היה ללא ספק אחד מגדולי המוזיקאים של שנות ה-60. הגיטריסט והזמר האמריקאי, היה מגדולי אמני הבלוז והרוקנרול של המאה השעברה, ובשנת 2003 אף נבחר על ידי מגזין הרולינג סטון לגיטריסט הטוב בעולם.

הנדריקס, שהשפיע רבות על דור ילדי הפרחים, היה ידוע גם בחיבתו לסמים ובעיקר להרואין, חשיש ו-LSD, שלטענתו לאחרון היה חלק חשוב ביצירותיו.

ב-15 בספטמבר 1970 שהה הנדריקס עם חברתו, מוניקה דנמאן, במלון במערב לונדון. ב-17 בספטמבר היה אמור להופיע עם סליי והפמילי סטון במועדון לילה בעיר, אך מעולם לא הגיע למקום. ב-18 בספטמבר, בשעות הבוקר המוקדמות, התקשרה חברתו של הנדריקס לחברו הטוב אריק ברדון (אשר שהה בקרבת מקום), וספרה לו שהנדריקס הקיא בשנתו והתעלף כתוצאה משימוש מופרז בכדורי שינה חזקים ואלכוהול. נסיבות מותו לא ממש ברורות עד היום ולא ממשד ידוע מה התרחש שם בשעותיו האחרונות – למרות העובדה שהמוזיקאי התעלף וחלה הרעה במצבו כבר בשעות הבוקר המוקדמות – הוזמן אמבולנס אל המלון רק בשעה 11:18. סמים לא נמצאו בחדר בו שהה הנדריקס, וההשערה היא שהם הוחבאו בגינת המלון.

הנדריקס נלקח לבית החולים "סנט מרי אבוט" בלונדון,ובשעה  12:45 בצהריים יצאה ההודעה על מותו. כמויות אלכוהול גדולות התגלו בקיבתו ובכליותיו, אך באופן די מפתיע כמעט ולא נמצא אלכוהול בדמו. ההנחה הרווחת כיום היא שהנדריקס נפטר לאחר שנחנק מהקיא של עצמו.

מחווה לכוכבים מפורסמים שמתו צעירים – לצפייה לחצו כאן

כתבות נוספות

 

0 תגובות

אתה יכול להיות הראשון להגיב לכתבה.

דעתך חשובה - הגב לכתבה