אנשים רבים נוהגים כיום לקבור גם את חיית המחמד שלהם בבית קברות מיוחד המיועד לבעלי חיים. כיצד זה עובד? ולמה בכלל כדאי להשתמש בשירות זה?

במשפחות רבות בארץ ובעולם, חיות מחמד, וחיות בכלל, היו מאז ומתמיד חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כיאה לבן משפחה אהוב, קרוב וחשוב, כאשר אותן חיות מסיימות את חייהן, פעמים רבות בעליהן מתלבטים מה לעשות עם גופתם. אחד הפתרונות הוא בית קברות לחיות – בשנים האחרונות נפתחו ברחבי הארץ בתי קברות רבים המיועדים אך ורק לקבורת בעלי חיים (סוסים, חתולים, כלבים, אוגרים, תוכים, ארנבים, ועוד), אותם מקומות כוללים שירותים שונים שללא ספק יבטיח שהחיה שלכם תקבל את הכבוד האחרון שמגיע לה.

לחצו כאן לרשימת בתי קברות לחיות בכל הארץ

בית קברות לחיות – למה לקבור את חיית המחמד?

בית עלמין מיוחד לחיות יספק לכם גם מקום עליה לרגל, בו תוכלו לעלות לקברה של החיה האהובה עליכם. בבית הקברות תוכלו להציב מצבה קטנה לזכרה, לשתול שתילים ופרחים, לערוך טקס הלוויה אישי ומיוחד וגם תדעו שהכלב או החתול שלכם זכה לכבוד אחרון אמיתי, כזה שמעניקים למי שאוהבים.

בתי הקברות אשר מיועדים אך ורק לבעלי חיים, מספקים גם שירותי הצלה לבעלי חיים, שירותי העברת גופות החיות אל בית הקברות, שמירת הגופות במקרר מיוחד עד לטקס הקבורה והם גם יטפחו את חלקת הקבר הקטנה והיפה של החיה שלכם.

קבירת החיה שלכם בבית הקברות יכולה גם לעזור לילדים קטנים להתחיל להבין ולהשלים עם המוות, עם כך שהוא חלק בלתי נפרד מהחיים ושבסופו של דבר כולנו מתים, גם הכלב האהוב. עריכת טקס הלוויה לכלב או חתול היא  ללא ספק שונה מטקס הלוויה של אדם שמת, ולכן עבור ילד מדובר בתהליך חשוב שיעזור לו בהמשך החיים להתמודד עם מצבים קשים יותר.

מה טוענים המתנגדים לרעיון?

אנשים רבים, גם כאלה האוהבים מאוד את החיה שלהם וקשורים אליה מאוד, טוענים שבתי קברות לבעלי חיים הם עוד דרך להוציא כסף מאנשים בשעתם הקשה. לטענתם הרבה יותר אינטימי ומרגש לקבור את הכלב בחצר הבית בו אתם מתגוררים וגם אם אין אופציה כזו מה שחשוב זה שתהיו עם החיה היקרה לכם ברגעיה האחרונים, לאחר מכן אם גופתה נאספת ונקברת או נשרפת במקום אחר, זה לא מה שיחזיר את החיה לחיים. לדבריהם, למרות האהבה הגדולה לחיות המחמד, בסופו של יום קבר של חתול הוא לא קבר של אדם, רוב הסיכויים שלאחר שתקבור אותו לא תחזור לבקר את קברו כמעט לעולם.

באינדקס נותני השירות של אפטר לייף תוכלו למצוא רשימה של בתי הקברות לחיות הפועלים בארץ, כולל פרטים ליצירת קשר, כאן תוכלו למצוא בית קברות לחיות שיתאים לחיית המחמד שלכם, היה והחלטתם ללכת על הפתרון הזה.

כתבות נוספות

 

17 תגובות

  1. לימור הגיב:

    נהדר שיש דבר כזה בשבילי בעליי חיים כמו בנאדם,
    ובעלי החיים צריכים לקבל את הכבוד האחרון לא פחות מבניי האדם.

דעתך חשובה - הגב לכתבה